Naar de hoofdinhoud

Hoe activeer ik een DNA kit voor iemand anders?

Wanneer u DNA kits hebt besteld voor familieleden, dan kunnen zij ofwel hun eigen kit activeren of zij geven u toestemming om hun kit voor hen te activeren vanuit de pagina https://www.myheritage.com/dna/activate.


Let op: Minderjarigen kunnen hun eigen DNA-kit niet beheren en kunnen daarom geen kit activeren. Hun DNA-kit moet worden geactiveerd en beheerd door hun wettelijke voogd/ouder.

In aanvulling, we raden aan dat elke volwassene (18+) die de test doet, een eigen MyHeritage-account heeft. U kunt meerdere DNA-kits op één account beheren, maar eenmaal geactiveerd kunnen deze kits niet langer naar een ander account worden overgedragen. Houd hier rekening mee als u er op een dag voor kiest om uw MyHeritage-account te verwijderen. Hiermee zullen ook de DNA-kits van andere testpersonen verwijderd worden, wanneer hun DNA-kits via uw account worden beheerd.


Wanneer zij ervoor kiezen om hun eigen kit te activeren, worden zij gevraagd om zich gratis te registreren op MyHeritage voor de activatie.


Wanneer de familieleden, van wie het DNA is getest, ervoor kiezen om hun DNA kit door u te laten beheren, dan kan u de kit op de volgende manier activeren:



2. Log in met uw geregistreerde e-mailadres en wachtwoord op MyHeritage – wanneer u diverse MyHeritage accounts heeft, gebruik dan de gegevens van hetzelfde account waarmee u uw kit hebt gekocht, opdat u instaat bent om het DNA-monster te volgen en te beheren.



3. Typ de activeringscode (het kit nummer) in die u kunt vinden aan de zijkant van het buisje of op de activeringskaart​​ van het pakket dat aan uw familielid was gegeven.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


Opmerking: zorg Zorg ervoor dat u de activatiecode invoert die aan uw familielid was gegeven van wie het DNA wordt getest. Zo niet, dan wordt het DNA van deze persoon aan u zelf toegewezen, wat foute resultaten en matches tot gevolg heeft.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

4. Klik op “Doorgaan”.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

5. Onder de vraag “Van Wie is het DNA wat met deze kit getest moet worden?”, kies dan voor “Iemand anders”.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​6. Begin de naam te typen van het familielid ​​​​​zoals u die in uw stamboom hebt ingevoerd.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​7. Uit de lijst met namen die getoond wordt, kiest u het familielid van wie het DNA getest moet worden door erop te klikken.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


Wanneer u geen stamboom heeft, of wanneer de persoon die getest wordt niet in uw stamboom voorkomt, voer dan zijn/haar basisinformatie in, zoals hieronder getoond wordt:
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


8. Nadat u de persoon hebt geselecteerd die de test zal doen, gaat u verder met de activering door de instructies op het scherm te volgen.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Wanneer u meer kits moet activeren voor andere familieleden, ga dan terug naar de pagina ​​​​​https://www.myheritage.com/dna/activate en start het proces opnieuw.
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Voor verdere instructies om meer dan een kit te beheren, lees dan a.u.b.: ​​​​​Hoe kan ik verschillende DNA kits beheren?
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Als u moeite heeft met het activeren van uw DNA kit, lees dan dit artikel: Wat moet ik doen wanneer ik mijn DNA kit niet kan activeren?
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

U kunt uw MyHeritage DNA kit nu rechtstreeks vanuit de MyHeritage App activeren, door eenvoudig de activeringscode te scannen met de camera van uw apparaat. Open hiervoor het app menu en selecteer 'DNA kit activeren'.

Was dit een antwoord op uw vraag?