Økningen av globale cyber trusler setter søkelyset på hvordan man kan beskytte seg, og behovet for bedre sikkerhet av brukerkonto her hos MyHeritage, for å beskytte dem ifra uautorisert tilgang og for å sikre sensitiv data. En av de beste måtene å beskytte konto er Totrinnsbekreftelse, Two-Factor Authentication på engelsk (2FA). 2FA er ett ekstra lag med sikkerhet for din konto, designet for å sørge for at du er den eneste personen som kan koble seg til din konto, selv om noen kan ditt passord.
I MyHeritage sin først lansering av 2FA (6 juni, 2018), så velger du en mobil telefon som du kobler til din konto ved å gi ditt nummer til MyHeritage. Det som skjer da, er at når du prøver å logge deg inn hos MyHeritage ifra en ny datamaskin, tablet eller mobil, og periodisk en gang i måneden, så vil en sekssifret bekreftelseskode være tilgjengelig i autentiseringsappen din, og du må angi den for å fullføre MyHeritage-påloggingen.
Denne enkle mekanismen legger ett ekstra, sterkt lag av sikkerhet på din konto, selv om en hacker har stjålet din epost og ditt passord, så lenge de ikke har tilgang til din mobil telefon, så vil de ikke kunne logge seg inn på din MyHeritage konto.
Legge til 2FA til din MyHeritage konto er valgfritt, men vi anbefaler det på det aller sterkeste. Hvis du ikke har gjort det enda, vennligst endre ditt MyHeritage passord, og følg så instruksjonene i denne artikkelen for å legge til 2FA for din konto: Hvordan setter jeg opp Totrinnsbekreftelse for min MyHeritage konto?
