Welcome

Jmenuji se Michal Pilař a jsem webmasterem tohoto webu.

Tento web byl vytvořen pomocí systému MyHeritage.com. Jedná se o výborný systém, který vám (stejně jako mně) umožní vytvořit vlastní rodinný web, a dokonce publikovat rodokmen na Internetu.
Pokud chcete zanechat komentář nebo zpětnou vazbu týkající se tohoto webu, můžete mě kontaktovat klepnutím here. Pokud kontakt nefunguje (kvůli omezení MyHeritage), napište mi prosím na mail mpilzavináč centrum.cz

Our family tree is posted online on this site! There are 2047 names in our family site.
Poslední aktualizace: July 21 2016
Počet registrovaných členů: 74
If you wish to become a member too, please click here.  
Pokud objevíte nesrovnalost, nebo kdekoli víte něco nového, neváhejte a upravte! Ocením nová jména v příbuzných liniích, datumy, místa (důležitá pro hledání v matrikách), povolání, ale i jiné zajímavosti. Stejně tak pokud víte email na někoho ze stromu, kdo ještě nebyl pozván (není uveden ve členech stránek), můžete tak provést. Děkuji.


Go to family tree

Go to family photos
Family news
July 21, 2016
jana kortanová updated the details of <Private> Kortanová (Kalábová) in family tree Pilař-Kortan Family Tree
Apr 14, 2016
Zdeněk Krejča joined another family site: Trautmann Web Site
Apr 12, 2016
Zdeněk Krejča joined another family site: Vera Web Site
Zdeněk Krejča updated the details of Miloslav Krejča in family tree Pilař-Kortan Family Tree
Mar 13, 2016
Božena Cinádrová commented on event 75th birthday of Božena Cinádrová:
 Děkuji moc za vaše přání, je to milé. Hlavně to zdraví, aby se drželo. S tetou jsem mluvila po telefonu, mám radost, že už je v léčebně a dělá pokroky. Hezké dny celé vaší rodině přeje BK. 
Feb 14, 2016
Michal Pilař updated the details of Kateřina Kladinská (Danihelková) , Anna Danihelková , Josef Danihelka , Josef Danihelka and 19 other people in family tree Pilař-Kortan Family Tree
 
View older news
News articles
Genealogy:Původ příjmení Kortan a Pilař
Posted by: Michal Pilař on Nov 28 2010 06:20

Kortan - asi nejpravděpodobnější variantou je, že vzniklo ze staročeského kortati = kohrtati = šramotiti (jako myš). Zdroj: kniha Antonín Kotíka "Naše příjmení".
Některé zahraniční zdroje uvádějí, že jde o zdomácnělý tvar staročeského jména Kornel, počeštěného latinského jména Cornelius (corn=roh).

Pilař - "kdo pily dělá nebo prodává", "kdo pilou řeže", "kdo pilu, tedy mlýn na prkna má" či pojmenování jednoho druhu sýkorky.

0 Comments|135 Views|View full article
Visits
0009267