Kun lataat ja asennat Family Tree Builder (FTB) -ohjelmiston ensimmäistä kertaa, sinua pyydetään rekisteröimään ohjelma.
Jos sinulla on jo tili MyHeritage.fi-sivustolla, voit kirjautua sisään rekisteröidyllä MyHeritage.fi-sähköpostiosoitteella ja salasanalla. Näin voit synkronoida sukupuusi perhesivustoihin, jotka olet jo luonut MyHeritage.fi-sivustolla.
Lisäksi, jos olet Premium- tai PremiumPlus-asiakas, rekisteröimällä Family Tree Builderin MyHeritageen rekisteröidyllä sähköpostiosoitteella, saat välittömästi käyttöösi Family Tree Builderin Premium-ominaisuudet, kuten SmartMatch Merge -toiminnon ja aikajanan.
Joten mitä tapahtuu, jos sinulla on jo tili MyHeritage.fi-sivustolla, mutta olet vahingossa rekisteröinyt Family Tree Builderin toisella sähköpostiosoitteella (tai vaihdoit sähköpostiosoitteesi MyHeritagessa ja joudut nyt vaihtamaan sen Family Tree Builderissä)?
Toimi seuraavasti:
1. Avaa FTB-ohjelmisto tietokoneellasi
2. Klikkaa ylemmässä valikkopalkissa "Synkronoi (julkaisu)" ja valitse "Omat sivustot":
3. Klikkaa avautuvassa ikkunassa "Kirjaudu sisään eri jäsenenä" -linkkiä:
Nyt voit antaa toisen sähköpostiosoitteen ja salasanan tai vain vaihtaa salasanasi.
Huomautus:
Jos olet vaihtanut salasanasi ja/tai sähköpostiosoitteesi MyHeritagessa ja joudut nyt vaihtamaan sen Family Tree Builderissä, käynnistä ohjelma uudelleen ja sinua pyydetään antamaan uusi salasanasi.


