Voit tuoda sukupuun GENI:stä seuraavasti:
1. Kirjaudu sisään Geni.com-sivustolle.
2. Napsauta "Perhe"> "Jaa sukupuusi"> "GEDCOM-tiedoston vienti"
3. Geni antaa sinun viedä ilmaiseksi "verisukulaisia", "esivanhempia" tai "jälkeläisiä" ja "metsää", johon sisältyy sukulaisia avioliiton kautta, mutta vietävien profiilien määrälle on rajoituksia, jotka ovat:
Peruskäyttäjät (maksuton) – GEDCOM-vienti on rajoitettu käyttäjän lisäämien profiilien nelinkertaiseen määrään ja enintään 5000 profiiliin.
Pro-käyttäjät - GEDCOM-vienti on rajoitettu käyttäjän lisäämien profiilien nelinkertaiseen määrään ja enintään 50 000 profiiliin.
Huomaa, että kun olet siirtynyt MyHeritage-sivustoon, voit viedä kaikki lataamasi tai luomasi tiedot jopa ilmaiselle MyHeritagen perustilille.
4. Pidä "Tyyppi"-kohdan vaihtoehtona "GEDCOM 5.5" ja napsauta "Vie GEDCOM-tiedosto".
5. Selaimesi kysyy, mitä haluat tehdä .GED-tiedostolle. Tallenna se vain työpöydällesi.
Nyt voit lähettää tiedoston perhesivustollesi MyHeritageen. Jos haluat lisätietoja, lue: Kuinka voin tuoda GEDCOM-tiedoston perhesivustolleni MyHeritageen?
